Suverent oppmøte på Oppdalsmesterskap

Sport

Mandag kveld ble årets Oppdalsmesterskap i friidrett arrangert. Dette stevnet var første gangen Vollan Oppdal Friidrett kunne teste sitt nye tidtakingssystem. Nesten 40 personer, store og små, meldte seg på mesterskapet.

Arrangøren brukte anlegget for å ta tiden på 60 meter og arrangerte også lengde og 600 meter, der de tok tiden for hånd.

- Oppmøtet var over all forventing og det var morsomt å se barn fra sju år til voksne delta på 60 meter, sier Arve Husby i VOF. 

Det var også et engasjert publikum som var med på å skape god stemning, noe som arrangøren satte stor pris på. På 600 meter var Ånung Viken med som fartsholder for både store og små.

Resultater

60m - Gutter 7 år:

Erik Grøtte 11.72

Anton Guldberg 12.35

Elias Dale Nyhaug 1275

60m - Jenter 7 år:

Eira Bjørndalseter 10.00

Ovedie Gjønnes 12.44

Kristine Nyhus Haarstad 13.35

Mie Spilleth 13.65

Martine Aae 13.64

60m - Gutter 8 år

Ola Karlsen Tørset 12.95

60m - Jenter 8 år, heat 1

Cornelia Lien Lønseth 11.85

Ida Volden 12.14

Sara Michelle Solli 12.94

Ester Aalde 12.83

Oda Hammeren Vognild 12.43

Hedvig Gauterud 13.24

60m - Jenter 8 år, heat 2

Julie Dalseg Snøfugl 13.51

Solveig Mathea Røtvei 16.10

Tiril Håker Dale  12.55

60m - Jenter 8 år, heat 3

Alma Blokhus 12.37

Anna Naalsund 13.53

Else Torve 13.15

60m - Gutter 9 år

Peder Dale Nyhaug 10.64

60m - Gutter 10 år

Imre Blokhus 10.40

Jesper Grøseth 10.40

Arnt Bakk 10.50

60m - Jenter 10 år

Mali Eggan 11.43

Frida Jakus 10.75

Frida Thun Almlid 10.06

Maja Sæther Tørset 12.41

Vilde Elisabeth Øiamo Sundquist 10.12

Aurora Tørset Sæther 13.35

60m - Gutter 11 år

Iver Volden 9.75

60m - Gutter 13 år

Emil Aalde 10.46

60m - Jenter 13 år

Kristine Langseth 9.84

60m - Jenter 15 år

Kristin Mæhle 8.69

Margit Gustavsen 9.12

60m - Gutter 15 år

Lianpi Hatsaw 8.85

60m - Damer senior

Trude Gauterud 10.99

600 meter - Jenter 2010

Ida Volden 2.42.6

Alma Blokhus 2.34.3

Cornelia Lien Lønseth 2.45.0

Oda Hammeren Vognild 2.53.3

Hedvig Gauterud 3.15.5

600 meter - Jenter 2003

Ida Heggvold 1.57.2

Ida Alver Krogen 2.04.6

600 meter - Jenter 2005

Kristine Langseth 2.11.5

600 meter - Jenter 2008

Frida Thun Almlid 2.27.8

Vida Elisabeth Øiamo 2.30.8

600 meter - Gutter 2007

Iver Volden  2.14.1

600 meter - Gutter 2008

Imre Blokhus 2.15.2

Arnt Bakk 2.16.2

Jesper Grøseth 2.35.5

600 meter - Gutter 2011

Erik Grøtte 2.30.6

Elias Nyhaug 3.31.7

Anton Guldberg 3.33.1

Lengde - Jenter 2003

Kristin Mæhle 5.00

Sandra Bienczak 3.90

Lengde - Jenter 2005

Kristine Langseth 3.20

Lengde - Jenter 2007

1 Eira Bjørndalseter 2.98

Lengde - Jenter 2008

Elvira Aalde 2.30

Frida Jaqus 2.31

Maia Sæther Tørset 2.33

Aurora Karlsen Tørset 2.33

Mali Eggan 2.48

Vida Elisabeth Øiamo 3.10

Frida Thun Almlid 3.17

Lengde - Jenter 2010

Anna Naalsund 2.58

Ida Volden 2.47

Tirill Håker Dale 2.40

Ester Aalde 2.20

Cornelia Lien Lønseth 2.18

Sara Michelle Solli 2.12

Oda Hammeren Vognild 2.11

Alma Blokkhus 2.03

Hedvig Gauterud 2.02

Julie Dalsegg Snøfugl 1.97

Elise Torve 1.81

Lengde - Jenter 2011

Ovedie Gjønnes 2.36

Mie Spilleth 2.13

Martine Aae 1.92

Kristine M. Hårstand 1.72

Lengde - Gutter 2011

Erik Grøtte 2.91

Anton Guldberg 2.47

Elias Dale Nyberg 2.34

Lengde - Gutter 2010

Ola Karlsen Tørset 2.61

Lengde - Gutter 2008

Imre Blokkhus 3.37

Jesper Grøseth 3.33

Arnt Bakk 3.11

Lengde - Gutter 2007

Iver Volden 3.92

Lengde - Gutter 2005

Peder Dale Nyhaug 2.92