Norges Rytterforbund har tatt ut følgende ekvipasjer til nordisk mesterskap i dressurridning på Linnesvollen Hestesportsenter i Lier i Buskerud i tiden 28. juni til 1. juli.
Fra Oppdal Hestesportklubb er Emma Løkken (13) tatt ut i klassen children med hesten Katholm’s Minot. 13-åringen har tatt store steg den siste tiden og i mai ble hun tatt ut til sitt første internasjonale stevne, da Nordisk Baltisk mesterskap i dressur på Sørlandsparken Ridesenter i Kristiansand ble arrangert.
Der var hun bedre enn mange av sine rutinerte svenske konkurrenter og hun stakk av med seieren.
Nå får hun muligheten til å vise fram hva hun kan når nordisk mesterskap i dressurridning arrangeres i Lier i månedsskifte juni/juli.
PONNI KAT I - ponni maks høyde 148 centimeter | Klubb |
Emma Borchgrevink med Herikos Bredager | Tanum rideklubb |
Alma Løvås-Sandvik med Gold Queen | Jarlsberg og Melsom rideklubb |
Dina Ødegård-Martinsen med Beukenhof’s Ricardo | Nes rideklubb |
Madelen Olsen med Schermeer’s Hof Simba (Reality Wee reservehest) | Sarpsborg og Omegn rideklubb |
Reserver (i prioritert rekkefølge)
Rytter | Klubb |
1. Sarah Jordan Kraavik med Røgild’s Boromir | Moldegaard Ryttersportsklubb |
2. Benedicte Eggers Staalesen med Mr Magic | Haugesund rideklubb |
3. Emma Spook-Fintl med Emely’s Surprise | Solberg rytterklubb |
PONNI KAT II – ponni maks høyde 140 cm | Klubb |
Tone Mette Boye med Gjerdals Firefly | Solberg rytterklubb |
Ingeborg Cecilie Engebretsgård med Micis Napoleon | Hedemarken rideklubb |
Pernille Grønneberg Poulsson med Enets Lucas | Arendal og Grimstad rideklubb |
Mali Vigre Vølstad med Eponas Brenin Mathrafal | Sandnes og Jæren rideklubb |
Reserver (i prioritert rekkefølge)
Rytter | Klubb |
1. Camilla Sveinar med Septun | Konglungen Rideklubb |
CHILDREN til og med det året rytter fyller 14 år | Klubb |
Emma Løkken med Katholm’s Minot | Oppdal Hestesportsklubb |
JUNIOR til og med det året rytter fyller 18 år | Klubb |
Kristiane Askim Hillern med Schnells Happy Birthday | Tanum rideklubb |
Mathilde Merethe Klaesson med Sandbæks Rio-El | Skedsmo rideklubb |
Carmen Grønvold Johannessen med Don Chameur | Solberg rytterklubb |
Anine Mørch Aas med Maserati | Solberg rytterklubb |
Reserver (i prioritert rekkefølge)
Rytter | Klubb |
1. Siri Thelle Tønnesen med Bonifatius 8 | Tanum rideklubb |
2. Therese Bjerkan med Dejá-Vú | Bærum rideklubb |
3. Julia Hammer med Vimogårdens Ricca Donna | Skedsmo rideklubb |
UNG RYTTER - til og med det året rytter fyller 21 år | Klubb |
Vilde Antonsen med Don Dino | Tønsberg og Omegn rideklubb |
Marie Håland med Werdell | Sandnes Og Jæren Rideklubb |
Cathrine Oppegaard med Smedegaardens Lucia | Borge Rideklubb |
Malene Broholm Nielsen med Wik’s Lewis | Tanum rideklubb |
Reserver (i prioritert rekkefølge)
Rytter | Klubb |
1. Stine Olsen Lund med Ravell’s Hexia | Soma ryttersportsklubb |